Полезная информация

Що таке КПІ і навіщо воно потрібне

22.03.2017

Показник KPI (Key Performance Indicators) прийшов до нас разом з американськими і західноєвропейськими компаніями, де він успішно використовується вже кілька десятиліть. KPI - це інструмент, який допомагає аналізувати ефективність певної діяльності, а також рівень досягнення поставлених цілей.

Як показують дослідження, близько 80% українських топ-менеджерів незадоволені існуючими в їхніх компаніях системами оцінки результатів діяльності. Використовуючи існуючі алгоритми, вони не бачать зв'язку між планами, виконанням, результатом і мотивацією. Впровадження KPI допомагає повністю змінити картину. KPI дозволяють проводити контроль ділової активності співробітників, підрозділів і компанії в цілому і вивести підприємство на новий рівень.
Ми пропонуємо, тренінги в Україні, щоб  більш дізнатись, що таке KPI  і навіщо воно потрібне?
 

В Україні, KPI прийнято переводити як ключовий показник ефективності. Насправді, це не зовсім вірно. Правильніше буде називати його «ключовий показник результату діяльності», так як англійське слово performance включає в себе не тільки поняття ефективності, а й поняття результативності. При всій удаваній близькості цих термінів, вони мають суттєву різницю:

- Ефективність висловлює співвідношення між досягнутими результатами і витраченими ресурсами і визначає здатність компанії до реалізації своїх цілей і планів із заданим якісним рівнем, вираженим певними вимогами: часом, витратами, ступенем досягнення мети.

- Результативність - це здатність підприємства орієнтуватися на результат (ступінь досягнення запланованих результатів).

Таким чином, KPI в значенні «ключовий показник результату діяльності» більш об'ємний і містить в собі як ступінь досягнення результату, так і витрати на його отримання.

Використовувати показники ефективності можна в різних областях діяльності, наприклад, якщо ви хочете відкрити салон краси, то можете застосувати такі метрики, як кількість клієнтів і середня сума чека. Такі ж показники підійдуть для оцінки діяльності перукарні.

<< Назад