Полезная информация

Які помилки роблять керівники під час постановки завдань

05.09.2024

Головні проблеми керівників під час постановки завдань співробітникам пов'язані з такими помилками.

Нереалістичні цілі та завдання
Іноді процес постановки завдання не враховує реальних термінів, необхідних виконання завдання. Керівники переоцінюють допустимі терміни та ставлять космічні цілі, яких неможливо досягти. У результаті співробітників нульова мотивація до їх виконання, оскільки вони розуміють, що виконати поставлені завдання їм не під силу. Щоб цього не сталося, об'ємні цілі потрібно розділяти на кілька невеликих та контролювати їх виконання за допомогою дедлайнів. Тоді підлеглі відчують, що вони можуть вплинути на результат і прикладатимуть усі сили для вирішення проблеми.

Вузький фокус уваги
Керівники іноді можуть зосереджувати увагу лише одній сфері. При повному зануренні одну тему втрачається загальна картина, що може вплинути на результат. Наприклад, у відділі потрібно вдвічі підвищити продажі. Керівник організує при цьому щоденні збори підлеглих, створює мотиваційну систему, нові скрипти продажів. Але це не допомагає роботі, через що керівництво злитися, а співробітники перебувають у стресі. У цій ситуації важливо подивитися, що саме неправильно, як побудовано маркетинг, як розподіляються внутрішні ресурси. Це допоможе побачити об'єктивну картину та усунути помилки.

Керівники не відстежують процес
В інших керівників, навпаки, може бути надто глобальне мислення, що передбачає постановку масштабних завдань. Вони прагнуть швидкого ідеального результату, але не звертають уваги те що, що було досягнуто. У результаті співробітників падає мотивація, і фокус уваги зміщується виконання глобальної завдання. Керівнику важливо виявляти уважність до відстеження навіть невеликого прогресу.
Маючи нагоду, пропонуємо онлайн тренінги Майстер закупівель: результативні переговори та управління постачальниками, а також, онлайн тренінги Переговори з торговельними мережами: війна чи партнерство.


Негативні цілі
Чим чіткіше буде сформульована думка, тим швидше вона сприятиме досягненню мети. Негативні цілі відрізають шлях до вирішення будь-якої проблеми. Вони звучать як «не запізнюватися», "не забувати про…" і в результаті стають додатковим головним болем співробітників. Краще ставити завдання не як "не запізнюватися в офіс", а як "приходити за 5 хвилин до початку роботи". Другий варіант звучить продуктивніше, тоді як перший не сприяє досягненню поставленого завдання.

Занадто багато цілей
Іноді співробітники чи підлеглі прагнуть швидко досягти всіх цілей одночасно. Через це втрачається ступінь пріоритетності виконання поставлених завдань. У такій ситуації з'являється стрес і бажання кинути роботу, яка не дає результату. Реалізація завдань видається непідйомною, через що немає жодної мотивації її продовжувати.

Важливо розуміти, що не кількість зроблених завдань, які якість і пріоритетність. Значні завдання мають делегуватися співробітникам, які повною мірою розуміють відповідальність за виконання.

Висновок
Ставити завдання співробітникам слід з урахуванням їхньої пріоритетності. Важливо відстежувати та заохочувати навіть дрібні здобутки. Це сприяє мотивуванню співробітників на подальшу роботу та допомагає коригувати робочі плани.

Цікаві статті з порада, з нашого сайту - все про KPI та методи їх використання, також що таке KPI, а також, що таке Lean Administration, і для чого він потрібен в компанії.

 

<< Назад