Полезная информация

Що таке Lean Administration

07.06.2024

Управління виробництвом – складне завдання, що потребує чималих витрат та ресурсів. Щоб процес проходив максимально ефективно, бізнес використовує різноманітні підходи. Однією з таких є ощадливе управління – Lean management.

Вперше цю систему використовувала компанія Toyota, а потім її впровадили багато інших виробництв. Тестування та експерименти, розробка системи конвеєрів або багтрекер для програмістів - все це софт для лін методології. Що таке ощадливе виробництво для працівників заводу чи центру техпідтримки ІТ компанії? Правильно застосована методологія економить сировину, підвищує умови праці та допомагає робітникам заробляти більше.

При цьому співробітник, щоб підтвердити результати цього курсу, повинен реально оптимізувати певний процес. Тільки після цього співробітник отримує сертифікат про проходження курсу. Але застосуємо і в розробці нових продуктів, обслуговуванні клієнтів, логістиці та дистрибуції, наданні послуг. Так, «Бережливе виробництво» саме собою не допоможе привести процеси компанії до статистичного контролю. А застосування лише «Шести сигм» не дозволить значно збільшити швидкість виробництва (процесів) та заощадити при цьому ресурси. Нюанс у тому, що ресурси обмежені, а вам потрібно прагнути до ощадливості.
 Маючи нагоду пропонуємо відео тренінги для керівників підрозділів, а також, відео тренінг Фінанси управлінський облік та КРІ-мотивація для власників бізнесу.

Кайдзен передбачає, що це учасники процесу мають працювати злагоджено, продуктивно. Для цього співробітників слід навчати та мотивувати, розвивати їх самодисципліну та проактивність, вибудовуючи систему корпоративної культури. Тобто завдання методу полягає в тому, щоб усіма зусиллями створити цінний продукт і усунути те, що заважає отримати такий продукт. Наприклад, мінімізувати шлюб, зберігати великі запаси товару, не переплачувати за оренду складу. Щовечора відповідальний співробітник складає завдання наступного дня, розподіляє обладнання між працівниками. Вранці вони одержують готове завдання, одразу приступають до роботи.

У галузі інформаційних технологій Lean допомагає оптимізувати розробку програмного забезпечення та управління проектами. Agile-методології, такі як Scrum та Kanban, також натхненні принципами Lean та активно використовуються у розробці та управлінні IT-проектами. Lean застосовується для підвищення якості IT-продуктів, усунення дефектів та зниження витрат на обслуговування. Методологія підтримує створення гнучких та Agile-команд, здатних швидко реагувати на зміни та вимоги клієнта. Уряди можуть використовувати методологію Lean для оптимізації витрат, зниження бюрократії та покращення управління державними програмами.

Поважати співробітників — отже, прислухатися до їхніх думок, давати оцінку з погляду розумності та корисності, а не за регаліями чи стажем. Навіть найзаслуженіший і найдосвідченіший фахівець, який пропрацював у компанії багато років, може програти у суперечці співробітнику, взятому кілька місяців тому прямо з вузу. Хороший керівник завжди оцінює якість ідей, а не співробітників, які їх висувають. Крім кінцевого продукту можуть вироблятися супроводжуючі процес створення продукти.

 Переваги Lean
Є кілька основних плюсів від впровадження подібної методики до управлінської системи:
 - Економія ресурсів. Якщо усунути всі види втрат, то в результаті можна в рази знизити витрати, автоматизувати процеси, забрати зайві функції та виключити непотрібні кроки.
 - Зростання залучення співробітників. Якщо зменшити час очікування та виключити надлишки, люди переконаються в ефективності системи і стануть з великим інтересом ставитися до роботи.
 - Підвищення якості продукції. Система допомагає виявити та усунути помилки в проектах.
 - Зростання продуктивності. Якщо спростити бізнес-процеси, скоротити час виконання завдань і впровадити систему KPI, стає простіше оцінювати ефективність роботи співробітників.

Якщо методологія прийнята в колективі? то будь-який робочий завод може запропонувати директору свою ідею покращення робочого процесу. Тому що працівник, який безпосередньо виконує робочий процес, набагато краще побачити, де і що можна покращити в цьому процесі. При постійному впровадженні таких пропозицій завод звичайно ж підвищує свою ефективність.

Робочий буде визнаний, якщо ідея виявиться корисною. Він отримає карт-бланш на воплощення і практичні випробування своїх ідей. Тільки методом проб і помилок можна знайти правильний шлях і бережливе виробництво рекомендує пробувати і покращувати постійно.

Наприклад, зручний мобільний органайзер скоротить кількість пропущених дедлайнів і підвищить швидкість роботи відділів маркетингу та дизайну. Внедрение его в компанию будет экономией затрат времени, а значит бережливым производством.

P/S: Також будуть цікаві статті-поради  - Як розробити та впровадити систему KPI, також, Нематеріальна мотивація на практиці та Мотивація для працюючих віддалено, а також і Матеріальна та нематеріальна мотивація співробітників. Методи та інструменти.

 

<< Назад