Полезная информация

Навіщо потрібний коучинг керівнику?

16.08.2022

Що дає коучинг керівникам?
 - Можливість вийти за межі звичного мислення, розширити своє бачення, як наслідок можливість вплинути на ситуацію, змінити її. Керувати ми можемо лише тим, що розуміємо, не розуміємо – не управляємо. Тому одна з важливих складових коучингу – дати побачити ситуацію ширше, під іншим кутом, усвідомити, що відбувається із самим собою, з підлеглим тощо.
 - Вирішити внутрішні конфлікти, протиріччя. Іноді внутрішній неусвідомлений опір заважає керівнику ухвалити рішення, зробити якісь кроки, призводить до конфліктів із оточуючими. Завдання коучингу – показати протиріччя, дати усвідомити причину, знайти екологічніші шляхи вирішення конфліктів.
 - Підвищує свідомість. Людина усвідомлює, що вона хоче (насправді), зізнається собі у цьому, розуміє свої рушійні мотиви, цінності. Знайомиться із собою. Усвідомленість допомагає розширити моделі поведінки, зробити їх більш гнучкими. Не ситуація керує вами, а ви ситуацією.
 - Структурувати роботу, спланувати, розкласти по поличках.

У багатьох керівників після 3-4 років роботи відбувається якийсь ступор, ніби глухий кут. Начебто досяг багато, а що далі? Куди рухатись, як? Починається профвигоряння, часто керівники змінюють роботу, або просто втрачають інтерес і починають поводитися формально, без ентузіазму, що позначається на роботі всієї компанії чи відділу.

 *** Для того, щоб переступити через цей бар'єр, вийти на новий рівень або прийняти з вдячністю те, що є, звертаються до коуча. Багатьом не під силу самим вирішити такі внутрішні суперечності та конфлікти. Це нормально. Коучинг він для того і потрібен – допомогти клієнту у розкритті його потенціалу.

 Коучинг використовує багато інструментів та методів. Для кожного завдання є свої інструменти. Я умовно поділяю завдання: робота зі станом, робота зі смислами, робота над метою.

Коучинг: інструменти

Робота зі станами – зазвичай у клієнта не вистачає енергії, починається апатія, відбувається профвигоряння, відсутня мотивація, невпевненість, тривога. В даному випадку робота будується на тому, щоб повернути клієнта в ресурсний стан (воно ж у нього є, воно вже в ньому, просто "двері зачинені"). Це досягається через повернення до минулого досвіду, де був цей стан, до майбутнього, де цей стан може з'явитися. Йде робота з тілом, використовуються інструменти візуалізації.

Робота зі смислами - зазвичай, в основі лежить внутрішній конфлікт і протиріччя. Клієнт заплутався, не знає чого хоче. Завдання коуча - показати внутрішній конфлікт, розкрити його, визначити прийнятні методи вирішення.

Робота з метою – це план, систематизація, аналіз. Як правило, використовуються практичні інструменти, типу SWOT аналіз, матриця Терміново-Важливо, Декартові координати та ін. Ці інструменти допомагають структурувати план дій, спланувати, зафіксувати.

Одне з найскладніших завдань для коуча – це правильне зняття запиту. Не завжди клієнти озвучують те, чого насправді хочуть. Не тому, що брешуть, а тому що самі не розуміють. Запит – отримувати більше грошей може мати на увазі незалежність. І на перший погляд робота над метою трансформується у роботу зі станами. Коуч завжди прояснює, що насправді важливо для клієнта, чого він хоче і на це іноді йде більша частина сесії.

  *** Коучинг - це метод допомоги клієнту в досягненні його цілей. На відміну від інших методів (психотерапія, наприклад), він не веде до структурних змін особистості, не потребує глибокої трансформації, багато часу. Він допомагає усвідомити себе, свої потреби, побачити внутрішні суперечності, допомагає структурувати думки та дії.

Це короткострокова допомога певному етапі, де відбувається “застрявання”.

Багатьом керівників коучинг просто необхідний, т.к. усвідомленість, емоційний інтелект, уміння керувати собою, планувати роботу – це компетенції.

Ви можете записатися на коуч сесія і зрозуміти, як це працює. Опрацювати ваш запит. Для цього залиште заявку на сайті.

Похожі статті – поради:
Дуже цікаво -  Коучинговий стиль управління компанією, правильно.
Дізнайтесь - Як ефективно керувати вільними людьми, це дійсно корисні поради.

 

<< Назад